VYDARENÉ GRASSKI PRETEKY V JASENSKEJ DOLINE

Počas uplynulého víkendu sa v domovskom stredisku Jasenská dolina uskutočnili preteky v lyžovaní na tráve FIS Children pre deti do 16 rokov, ako aj FIS Grasski pre juniorov a dospelých. Na podujatí sa zúčastnilo viac ako 70 pretekárov zo šiestich krajín.

Medzi účastníkmi nechýbali slovenskí reprezentanti, od najmladších až po dospelých:

• Adam Masár (muži)

Preteky sa konali v dvoch disciplínach: slalom (SL) a obrovský slalom (GS). Trate boli tento rok výborne pripravené vďaka spolupráci strediska, dobrovoľníkov a priaznivému počasiu, čo ocenili aj tréneri a samotní športovci.

Výsledky pretekov priniesli zmes radosti, ale aj sklamania. V kategórii U16 sa očakávali viacnásobné pódiové umiestnenia, no Lívia Lepejová a Kristína Korienková nezvládli nástrahy trate a vypadli zo slalomu. Na druhej strane, Alžbeta Bošková získala 2x 3. miesto, čím prelomila dlhé čakanie na pódium.

Medzi deťmi dominoval súboj Zuzany Kokoškovej s Ankou Bočkovou. Hoci Zuzka prehrala s českou súperkou, jej technické zlepšenie je prísľubom do budúcnosti. Bratia Matej a Jakub Vitekovci získali každý po 2x 1. miesto, čo ich posúva bližšie k titulu celkových víťazov seriálu FIS Children Cup 2024. Najmladšia Anička Kokošková mala pretekovú premiéru, ktorú zvládla vynikajúco a získala pre Slovensko 2x 2. miesto.

V kategórii dospelých sa očakávali dobré výsledky najmä v slalome. Adam Masár však v 2. kole vypadol. Nikola Fričová obsadila v slalome 6. miesto a v obrovskom slalome 5. miesto.

Po medailovej zbierke medzi deťmi sa teraz pretekári pripravujú na Juniorské majstrovstvá sveta v českom Orlickom Záhoří, kde by sa mala po minuloročnom zranení predstaviť aj Tatiana Suchá. Nasledujúci prípravný kemp na tej istej zjazdovke vyvrcholí pretekmi FIS Children Camp.

Zväz slovenského lyžovania gratuluje všetkým zúčastneným a želá im veľa úspechov do ďalších podujatí.