ÚSPEŠNÝ VÍKEND PRE SLOVENSKÝCH SKOKANOV NA LYŽIACH

Minulý víkend bol pre slovenských skokanov na lyžiach mimoriadne náročný, no s mnohými úspechmi. Na viacerých medzinárodných podujatiach sa naši reprezentanti postavili na štart v konkurencii najlepších svetových skokanov a získali cenné skúsenosti i dôležité FIS body.

FIS Cup: Hektor Kapustík v top 30

Piatok a sobota priniesli pre našich športovcov výzvu v podobe FIS Cupu známeho ako tretia svetová liga, kde sa na štarte objavilo takmer 100 pretekárov zo 14 krajín. Na mostíku HS-109 si medzi zvučnými menami, ako je štvornásobný olympijský víťaz Simon Ammann, viedol najlepšie Hektor Kapustík, ktorý sa umiestnil na 25. mieste a získal cenné body. V ďalšom kole však skončil na 44. mieste. Jakub Karkalík a Erik Kapiaš, ktorí sa tiež zúčastnili, obsadili 76., 80., 83., a 73. priečku.

Skvelá premiéra Kiry Kapustíkovej v ICOC

V sobotu odštartovala aj druhá svetová liga žien – Interkontinentálny pohár (ICOC), kde sa premiérovo predstavila Kira Kapustíková. Najmladšia skokanka v štartovom poli si medzi skúsenými reprezentantkami zo Svetového pohára počínala výborne. S prehľadom sa dostala do bodovanej tridsiatky a obsadila 22. miesto, čím si zabezpečila FIS body. Hoci v nedeľu kvôli diskvalifikácii nemohla nastúpiť na štart, ukázala veľký potenciál do budúcnosti. Jej cieľom je teraz prebojovať sa medzi 15 najlepších v ICOC, čo by jej otvorilo dvere do Svetového pohára.

Kontinentálny pohár: Boj o body a náročné podmienky

Hektor a Erik pokračovali v súťažení aj na Kontinentálnom pohári (COC), druhej svetovej lige mužov, ktorý sa konal v sobotu večer a v nedeľu. Aj keď sa im nepodarilo prebojovať medzi bodovaných pretekárov, Hektor obsadil 53. a 49. miesto, zatiaľ čo Erik skončil na 56. a 60. priečke. Súťaženie komplikovali veterné podmienky a časté zmeny nájazdových lavičiek, no napriek tomu celý víkend prebehol bez problémov a naši reprezentanti získali cenné skúsenosti.

Návrat po zranení a osobné rekordy

Pre Hektora Kapustíka bol uplynulý víkend obzvlášť významný, pretože sa po zranení vrátil do plnej formy. Po pauze, počas ktorej musel rehabilitovať po vykĺbení lakťa, sa opäť vrátil na mostík a okamžite zaujal skvelými výkonmi. Už v júli začal svoju prípravu v slovinskej Planici, kde dosiahol skok na 143 metrov, čím prekonal svoj osobný rekord. Tento úspech ešte vylepšil počas ďalších tréningov v poľskom Zakopanom, kde dosiahol skok o dĺžke 146 metrov.

„Musím priznať, že návrat po zranení nebol jednoduchý, ale podarilo sa mi dať dokopy a opäť naplno skákať. Som veľmi rád, že sa mi podarilo prekonať osobný rekord a teším sa na ďalšie výzvy,“ povedal Hektor s nadšením.

Víkend plný napätia, úspechov a získaných skúseností priniesol slovenským skokanom na lyžiach nové výzvy a motiváciu na ďalšie preteky. S premiérovými bodmi a s novými osobnými rekordmi sa naši športovci pripravujú na ďalšie súťaže, kde budú mať príležitosť ukázať svoj talent a odhodlanie.