Site icon Zväz slovenského lyžovania

SEZÓNA LYŽOVANIA NA TRÁVE ODŠTARTOVALA

Posledný májový víkend sa počas Českého pohára vo Svinci stretli pretekári, ktorí odštarovali sezónu v lyžovaní na tráve.

Novic : Štefan Sorentini – LK Ružomberok

“1.kolo bolo v znamení novej zjazdovky, ktorú ešte naši pretekári neskúšali a nemali o nej veľa informácii, čo sa podpísalo pod výkony niektorých pretekárov. Aj napriek tomu, že sme bojovali s mentálnym nastavením, ako aj nastavením materiálu pre preteky, zaznamenali sme prvé úspechy, čo nás teší a dáva nám určitý obraz a možno aj nádej do ďalších dní,”  uviedol Ľuboš Suchý, koordinátor Grasski.

V sobotu sa súťažilo v šprint slalome pre kategórie U16 až dospelých. Po 4 jazdách v 2 kolách najlepšie zajazdila a pozitívne prekvapila Alžbeta Bošková, ktorá nestačila len na českú pretekárku a skončila na skvelom 2. mieste. Za ňou sa umiestnila ďalšia dvojica našich pretekárok – Kristína Korienková, 3. miesto a Lívia Lepejová, 4. miesto. Juniorka Tatiana Suchá získala po dlhej dobe opäť pódiové umiestnenie a skončila na 3. mieste.

V detských kategóriách sa súťažilo v obrovskom slalome a naši pretekári nechýbali na stupňoch víťazov: Jakub Vitek – 3. miesto, Zuzka Kokošková – 2. miesto a Matej Vitek 1. miesto.

Pretekov sa zúčastnil aj novic Štefan Sorentini. “V sobotu po prvýkrát skúsil okrem zimných aj tie Grasski lyže a išlo mu to naozaj tak dobre, že sme sa odvážili ho po pár jazdách v nedeľu postaviť v kategórii novicov /TALENT/ do pretekov v obrovskom slalome. Štefan zabojoval a získal fantastické 2. miesto,” uviedol Ľuboš Suchý.

V detských kategóriách získali naši pretekári lepšie umiestnenia – Zuzana Kokošková – 1. miesto, Jakub Vitek – 2. miesto a Matej Vitek – 1. miesto.

V Kategórii U16 si naše dievčatá vymenili pozície, keď Alžbeta  Bošková po vybočení a následnom vrátení sa v prvom kole obsadila 4. miesto, Kristína Korienková obsadila 2.miesto a na treťom mieste skončila Lívia Lepejová .

Juniorka Tatiana Suchá obsadila po páde v prvom kole konečné 6. miesto.