Site icon Zväz slovenského lyžovania

NIKOLA FRIČOVÁ ÚSPEŠNÁ NA FIS PRETEKOCH VO SCHWARZENBACHU

Po FIS pretekoch v rakúskom Schwarzenbachu, ktoré sa konali 10.-11. júna 2023, sme sa tešili z bronzu, ktorý získala naša úspešná lyžiarka na tráve Nikola Fričová.

Prvé a druhé kolo obrovského slalomu bolo rozdelené do dvoch dní kvôli meniacim sa poveternostným podmienkam. Počas pretekového víkendu sa striedalo slnečné, veterné a daždivé počasie.

Nikola Fričová sa v prvom sobotnom kole obrovského slalomu umiestnila na 4. mieste, avšak ďalší deň si jazdu vylepšila a s časom 57,63 sek. zajazdila tretí najlepší čas. O túto priečku sa delila s českou pretekárkou Šárkou Abrahamovou. Zlato a striebro si rozdelili pretekárky z Rakúska. Staviteľom trate druhého kola bol slovenský tréner Ľuboš Suchý.

Druhá slovenská pretekárka Tatiana Suchá v pretekoch vypadla, keď v prvom kole zvolila zlý nájazd do prudkej zjazdovky a to sa jej stalo osudným. Zranila sa a neštartovala ani v nedeľnom slalome.

Slovenské zastúpenie v slalome hájila Nikola Fričová, ktorá získala s časom 45,31 sek. konečné štvrté miesto. Na prvých troch priečkach sa umiestnili rakúske pretekárky.

V SUPER G obsadila Tatiana Suchá 9. miesto s časom 27,38 sek. a Nikola Fričová uzavrela desiatku najrýchlejších lyžiarok na tráve v tejto rýchlostnej disciplíne s časom 27,63 sek.

“Konkurencia v lyžovaní na tráve sa z roka na rok vyrovnáva aj napriek tomu, že počtom pretekárov sa naším alpským kolegom ešte dlho rovnať nebude. Z roka na rok je tiež ťažšie prebojovať sa medzi TOP 5-7 pretekárok, ktoré majú stabilné výkony a držia si formu aj odstup od našich pretekárok,” konštatoval Ľuboš Suchý.