NIKOLA FRIČOVÁ A ADAM MASÁR V TOP 10

Svetový pohár v lyžovaní na tráve pokračoval uplynulý víkend pretekmi v Předklášteří v ženskej a mužskej kategórii. Naši najúspešnejší pretekári boli Nikola Fričová a Adam Masár. Obaja sa umiestnili vo svojej kategórii medzi najrýchlejšími 10 pretekármi.

V sobotu sa v ženskej kategórii postavilo na trať 25 pretekárok z Česka, Slovenska, Rakúska, Talianska a Nemecka, ktoré súťažili v dvoch kolách. Najlepšie umiestnenie pre slovenské farby získala dvadsaťdvaročná Nikola Fričová, keď s časom 54.35 sekundy obsadila konečné 9. miesto. O päť rokov mladšej Slovenke Tatiane Suchej patrilo 15. miesto. Trojicu slovenských pretekárok doplnila aj osemnásťročná Soňa Macejková, ktorá skončila na 18. mieste. Sobotný slalom vyhrala česká pretekárka Eliška Rejchrtová s časom 55:92 sekundy. Druhé miesto získala Rakúšanka Tina Hetfleisch a bronz si odniesla opäť reprezentantka z Česka Karolína Rašovská.

Ďalší deň získala Nikola Fričová opäť 9. miesto so stratou 2.92 sekundy na víťazku, ktorou sa stala opäť Rejchrtová. Obsadenie druhého a tretieho miesta sa zopakovalo a na stupni bola aj Hetflesich a Rašovská. Tatiana Suchá si oproti sobote zlepšila umiestnenie a skončila štrnásta s časom. Soňa Macejková uzavrela TOP 20 pretekárok dvoch kôl nedeľného slalomu, pričom na víťazku stratila 10.36 sekundy.

V českom Předklášteří sme v pretekoch mali zastúpenie aj v mužskej kategórii. Dvadsaťtriročný Adam Masár súťažil ako jediný Slovák v konkurencii ďalších 37 pretekárov zo 6 krajín. Prvé kolo sobotného slalomu však nedokončil a opäť tak mohol zabojovať až v nedeľu. Po dvoch kolách obsadil konečné 8. miesto s časom 57.60 sekundy.

Víťazná priečka patrila českým lyžiarom na tráve. V sobotu bol najrýchlejší Martin Barták a v nedeľu Jan Borák. Stupne víťazov doplnili v prvý deň talianski lyžiari – Lorenzzo Dante Marco Gritti na 2. mieste a Daniele Buio bol tretí. Daniele Buio si na druhý deň polepšil o jednu priečku a získal striebro. Bronz si z nedeľných pretekov odniesol Čech Martin Barták.