FIS SKI WORLD CUP V ZJAZDOVOM LYŽOVANÍ ŽIEN TRETÍKRÁT NA SLOVENSKU

Jedna z najprestížnejších medzinárodných súťaží, ktorú organizuje Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS) sa v roku 2024 uskutoční opäť na slovenskej pôde – v lyžiarskom stredisku Jasná.

Svoje renomé si získala táto kráľovná slovenských lyžiarskych stredísk nielen ako domovské stredisko olympijskej šampiónky Petry Vlhovej, ale aj ako hostiteľ prestížnych pretekov Svetového pohára. Zjazdovky prešli kritickým hodnotením svetových športovcov.

Prvýkrát hostila Jasná preteky Svetového pohára v roku 2016, kedy sa lyžiarky predstavili v slalome a obrovskom slalome. Neskôr, v roku 2021, sa Svetový pohár vrátil do Jasnej, kde Američanka Mikaela Shiffrinová triumfovala v slalome a slovenská lyžiarka Petra Vlhová zaznamenala víťazstvo v obrovskom slalome.

Organizátori, medzi ktorými intenzívne figuruje aj Zväz slovenského lyžovania, sa pripravujú na príchod až 40 000 fanúšikov, prípravu pretekovej trate, bezpečnosť a nezabudnuteľný zážitok pre všetkých. Cieľový priestor bude upravený tak, aby umožnil lepší kontakt s pretekárkami a príjemnejší zážitok.

Ako prezident Zväzu slovenského lyžovania som hrdý na to, že sa nám spoločnými silami podarilo dosiahnuť jednotu v rámci alpského lyžovania. Aj vďaka tomu, ako aj vďaka skvelej práci celého zväzu sme jednoznačne akceptovaní zo strany Medzinárodnej lyžiarskej federácie FIS ako spoľahlivý partner, čoho výsledkom je zverenie organizácie pretekov svetového pohára v Jasnej.

Sme hrdí na Petru Vlhovú, jej absolútnu oddanosť tomuto športu a sme radi, že do Jasnej zavítajú najlepšie svetové pretekárky v alpskom lyžovaní, aby slovenským divákom predviedli svoje športové umenie.

Zároveň veľmi oceňujem, že sa nám podarilo presvedčiť partnerov na spoluprácu, vďaka ktorej si Svetový pohár vieme urobiť vo vlastnej réžii. Naši partneri, predovšetkým TMR, ale už aj ďalšie významné firmy a inštitúcie, veria spolu s nami v náš veľký sen o špičkovo zorganizovaných pretekoch Svetového pohára v alpskom lyžovaní v roku 2024 v Jasnej. Možnosť odprezentovať sa pred 150 miliónmi divákmi na celom svete máme len zriedkakedy.

Veríme, že najlepšie svetové pretekárky na svahoch v Jasnej ešte väčšmi spopularizujú tento šport na Slovensku, aby sa mohol ďalej rozvíjať a inšpirovať ďalšiu generáciu slovenských športovcov.

ZSL od samého začiatku podporuje myšlienku usporiadania pretekov Svetového pohára v alpskom lyžovaní jednak preto, že si trúfa  zorganizovať takéto podujatie v mimoriadne silnom konkurenčnom prostredí na svetovej úrovni a jednak preto, že Slovensko a slovenské lyžovanie si zaslúži pozornosť a uznanie na medzinárodnej scéne.

Urobíme maximum pre to, aby sa SP v Jasnej stal ďalšou veľkou športovou udalosťou v našom horskom svete.

Martin Paško
Prezident Zväzu slovenského lyžovania

Program:
SOBOTA, 20. január 2024
ČAS PROGRAM MIESTO
09:30 1. kolo – Obrovský slalom ženy Luková – Priehyba
12:30 2. kolo – Obrovský slalom ženy Luková – Priehyba

NEDEĽA, 21. január 2024
ČAS PROGRAM MIESTO
09:30 1. kolo – Slalom ženy Luková – Priehyba
12:15 2. kolo – Slalom ženy Luková – Priehyba

VŠETKY DÔLEŽITÉ INFORMÁCIE OHĽADOM PREDAJA LÍSTKOV A ĎALŠIE ORGANIZAČNÉ POKYNY               K NAHLIADNUTIU TU