ZOH 2022: Ako sa darilo slovenskej reprezentácii v Pekingu?

ZOH 2022 v Pekingu: Zjazdové lyžovanie 

Okrem Petry Vlhovej reprezentovali Slovensko aj Rebeka Jančová, Petra Hromcová, Andreas Žampa a Adam Žampa.

V obrovskom slalome sa v pondelok 7. februára predstavili Petra Vlhová a Rebeka Jančová. Slovenská hviezda Vlhová obsadila štrnástu priečku. Za víťaznou Švédkou Sarou Hectorovou zaostala o 2,46 sekundy. Druhá skončila Talianka Federica Brignoneová (+0,28) a tretia bola Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová (+0,72). Už v prvom kole nedokončila preteky obhajkyňa titulu Mikaela Shiffrinová z USA.

Osemnásťročná Jančová sa na svoj debut pod piatimi kruhmi vydala s číslom 57. S veľkým odstupom 9,00 s figurovala po prvom kole na 48. priečke, druhú jazdu však nedokončila. Umiestnenie si pripísalo 49 lyžiarok z celkového počtu 80 štartujúcich. “Pociťovala som mierny stres, že predsa len sú zimné olympijské hry niečo iné. Snažila som sa to príliš nevnímať,” uviedla Jančová pre RTVS.

ZOH 2022 v Pekingu – alpské lyžovanie

obrovský slalom – ženy: 1. Sara Hectorová (Švéd.) 1:55,69 min, 2. Federica Brignoneová (Tal.) +0,28 s, 3. Lara Gutová-Behramiová (Švaj.) +0,72, 4. Katharina Truppeová (Rak.) +0,80, 5. Ragnhild Mowinckelová +0,96, 6. Thea Louise Stjernesundová (obe Nór.) +1,20, 7. Meta Hrovatová (Slov.) +1,35, 8. Maryna Gasienicová-Danielová (Poľ.) +1,42, 9. Wendy Holdenerová +1,63, 10. Michelle Gisinová (obe Švaj.) +1,86, … 14. Petra VLHOVÁ +2,46, Rebeka JANČOVÁ (obe SR) nedokončila 2. kolo

Streda 9. februára priniesla Slovensku zlatú medailovú radosť, keď sa Petra Vlhová stala olympijskou víťazkou v slalome. Triumfovala z ôsmeho miesta po prvom kole. O 8 stotín sekundy zdolala striebornú Rakúšanku Katharinu Liensbergerovú, bronz získala Švajčiarka Wendy Holdenerová s odstupom 0,12 s. Ďalšia slovenská reprezentantka Rebeka Jančová so štartovým číslom 63 nedokončila prvé kolo. Osemnásťročná olympijská debutantka sa neumiestnila ani v druhej súťaži v Pekingu, keď tentoraz vypadla už v prvom kole. Petra Hromcová mala po prílete do Číny pozitívny test na koronavírus a preteky nestihla, po negatívnych výsledkoch však už začala trénovať.

slalom – ženy: 1. Petra VLHOVÁ (SR) 1:44,98 min, 2. Katharina Liensbergerová (Rak.) +0,08 s, 3. Wendy Holdenerová (Švaj.) +0,12, 4. Lena Dürrová (Nem.) +0,19, 5. Andreja Slokarová (Slov.) +0,22, 6. Michelle Gisinová +0,60, 7. Camille Rastová (obe Švaj.) +0,77, 8. Paula Moltzanová (USA) +1,20, 9. Anna Swennová-Larssonová (Švéd.) +1,33, 10. Aline Daniothová (Švaj.) +1,66, … Rebeka JANČOVÁ (SR) nedokončila 1. kolo

V piatok 11. februára nasledovali preteky v super G. Švajčiarska lyžiarka Lara Gutová-Behramiová v nich získala zlato. O 22 stotín sekundy predstihla Rakúšanku Mirjam Puchnerovú, bronz si vybojovala ďalšia Švajčiarka Michelle Gisinová, ktorá zaostala 0,30 s. Slovenské reprezentantky Petra Hromcová (+6,60) a Rebeka Jančová (+6,67) obsadili 38. a 39. priečku. Nová olympijská víťazka v slalome Petra Vlhová neštartovala.

Hromcová po komplikáciách s pozitívnymi testami na koronavírus pred odchodom do Pekingu aj po prílete do čínskej metropoly stihla až účasť v superobrovskom slalome. O sedem stotiniek zdolala ďalšiu olympijskú debutantku Jančovú, ktorá si po nedokončení obrovského slalomu a slalomu pripísala prvý výsledok pod piatimi kruhmi.

Super-G – ženy: 1.  Lara Gutová-Behramiová (Švaj.) 1:13,51 min, 2. Mirjam Puchnerová (Rak.) +0,22 s, 3. Michelle Gisinová (Švaj.) +0,30, 4. Tamara Tipplerová (Rak.) +0,33, 5. Ester Ledecká (ČR) +0,43, 6. Ragnhild Mowinckelová (Nór.) +0,58, 7. Federica Brignoneová (Tal.) +0,66, 8. Cornelia Hütterová (Rak.) +0,68, 9. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,79, 10. Elena Curtoniová (Tal.) +0,83, … 38. Petra HROMCOVÁ +6,60, 39. Rebeka JANČOVÁ (obe SR) +6,67

Švajčiarsky lyžiar Marco Odermatt zvíťazil v nedeľu 13. februára v obrovskom slalome. O 19 stotín sekundy predstihol strieborného Slovinca Žana Kranjeca, bronz získal úradujúci majster sveta v tejto disciplíne Mathieu Faivre z Francúzska (+1,34). Slovenskí reprezentanti Adam Žampa (+4,56) a Andreas Žampa (+4,96) skončili na 15. a 16. mieste.

Bratia Žampovci so štartovými číslami 22 a 35 išli typicky agresívne a napriek chybám sa dostali do elitnej tridsiatky druhého kola. Jeho začiatok museli organizátori pre nepriaznivé počasie odložiť približne o hodinu a štvrť. Potom sa podmienky o čosi zlepšili a obaja Slováci to zužitkovali na posun vo výsledkovej listine, hoci s obrovským odstupom za najvyššími pozíciami. Zoradili sa bratsky vedľa seba, starší Adam o jedno miesto a štyri desatiny pred mladším Andreasom. Pre oboch je to nové olympijské maximum v tejto disciplíne, v Soči 2014 bol Adam 22. a Andreas obsadil 32. priečku. Pred štyrmi rokmi v Pjongčangu skončil Adam na 25. pozícii, Andreas nedokončil druhé kolo.

Adama Žampu potešilo, že s Andreasom si vylepšili tohtosezónne maximá. „Top 15 je super výsledok. Veľmi sa teším z toho, že dvaja bratia skončili na olympiáde takto vysoko, je to perfektné. Pocity po 1. kole neboli dobré, jazda mi nevyšla podľa predstáv. Sneh bol veľmi náročný, ale podmienky boli pre všetkých rovnaké. Bol som na seba trochu nahnevaný. V 2. kole som si povedal, že nemám čo riešiť a musím ísť naplno. Na štarte mi povedali, že Andreas vedie. Po dojazde do cieľa som videl, že sme na prvých dvoch miestach, aj keď to bolo po čínsky. Bratská dvojica sa postarala o peknú olympijskú story. Veľmi si tento výsledok vážim.“

Andreas Žampa bol so 16. miestom spokojný, veď v Pekingu dosiahol doposiaľ najlepší výsledok na vrcholnom podujatí. „Kopec síce nebol úplne najťažší, na akom som jazdil, ale podmienky boli extrémne ťažké. Ani nie tak pokiaľ ide o viditeľnosť, ale čo sa týka snehu. Na niektorých miestach sa extrémne šmýkalo. O to viac ma teší  16. miesto. Je to skvelý úspech, chýbalo málo, aby sa mi rovnako ako Adamovi podarilo byť v prvej pätnástke. Budem pracovať na tom, aby som sa stále zlepšoval,“ uviedol mladší z bratov Žampovcov.

obrovský slalom – muži: 1. Marco Odermatt (Švaj.) 2:09,35 min, 2. Žan Kranjec (Slov.) +0,19 s, 3. Mathieu Faivre (Fr.) +1,34, 4. River Radamus (USA) +1,60, 5. Thibaut Favrot, Alexis Pinturault (obaja Fr.) obaja +1,69, 7. Gino Caviezel (Švaj.) +1,85, 8. Henrik Kristoffersen (Nór.) +1,90, 9. Joan Verdu (And.) +1,93, 10. Filip Zubčič (Chor.) +2,74, … 15. Adam ŽAMPA +4,56, 16. Andreas ŽAMPA (obaja SR) +4,96

Francúz Clément Noël zvíťazil v stredu 16. 2. v mužskom slalome. Zlato získal s náskokom 61 stotín sekundy pred strieborným Rakúšanom Johannesom Strolzom, bronz si vybojoval úradujúci majster sveta v tejto disciplíne Sebastian Foss-Solevaag z Nórska (+0,70 s). Slovenský reprezentant Adam Žampa skončil na 25. pozícii s mankom 6,92 sekundy, jeho mladší brat Andreas nedokončil druhé kolo.

Adam Žampa figuroval po prvom kole na 32. mieste sa stratou 3,84 na Strolza, Andreas sa zaradil na 33. priečku s odstupom 4,14 s za lídrom. Starší zo súrodencov absolvoval v Pekingu prvý slalom po dvojročnej prestávke, pre problémy s chrbtom sa sústredil na obrovský slalom. V druhom kole sa dokázal posunúť o sedem pozícií a umiestnil sa v elitnej tridsiatke, hoci s obrovskou stratou na víťaza. „Olympijský slalom je veľmi ťažký a ja som v ňom s Andreasom pretekal naposledy pred dvoma rokmi. A rozhodli sme sa, že pôjdeme, lebo sme chceli, aby malo Slovensko zastúpenie. Dali sme do toho všetko. Mne keby niekto povedal, že budem na olympiáde 25., tak to beriem. Ale je vidieť, že nemám v slalome natrénované a level v mužskom slalome je obrovský. Čiže ja viem, kde mám rezervy, ale budem sa venovať aj naďalej ´obráku´,“ povedal Adam Žampa. Andreas Žampa, ktorý sa na vrcholnom podujatí predtým predstavil v slalome na ZOH 2018 v Pjongčangu, vypadol v druhom kole. „Stalo sa to rýchlo. Vedel som, že musím pustiť lyže do roviny, ale trochu mi to tam podšmyklo. Ale nič sa mi nestalo,“ povedal Andreas Žampa.

slalom – muži: 1. Clément Noël (Fr.) 1:44,09 min, 2. Johannes Strolz (Rak.) +0,61 s, 3. Sebastian Foss-Solevaag +0,70, 4. Henrik Kristoffersen (obaja Nór.) +0,79, 5. Loic Meillard +0,80, 6. Daniel Yule (Švaj.) +0,86, 7. Linus Strasser (Nem.) +0,93, 8. Giuliano Razzoli (Tal.) +0,96, 9. Albert Popov (Bul.) +1,06, 10. Alexander Chorošilov (ROC) +1,08, … 25. Adam ŽAMPA +6,92 s, Andreas ŽAMPA (obaja SR) nedokončil 2. kolo

Reprezentanti Rakúska v alpskom lyžovaní sú novými olympijskými šampiónmi v súťaži tímov. V záverečný deň 20. 2. zdolali vo finále súperov z Nemecka vďaka lepšiemu času. Bronz si vybojovali Nóri, ktorí v „malom finále“ uspeli v súboji s USA. Americká hviezda Mikaela Shiffrinová z Pekingu odišla bez cenného kovu. Slováci vypadli v osemfinále s USA a celkovo skončili na dvanástom mieste.

Slovenskí reprezentanti v boji o postup medzi elitnú osmičku narazili práve na USA na čele so Shiffrinovou. Američania v pozícii jasného favorita uspeli 3:1, čestný bod pre slovenský tím získal Adam Žampa až v poslednom štvrtom súboji. Slovenské kvarteto v zložení Rebeka Jančová, Petra Hromcová, Adam Žampa a Andreas Žampa nemalo bez svojej najväčšej hviezdy Petry Vlhovej proti Američanom čo stratiť. Osemfinálový boj začali podľa očakávania lepšie ich súperi, keď Shiffrinová v úvodnej paralelnej jazde napriek nevýhodnejšej červenej dráhe zdolala Jančovú o 64 stotín. Druhý bod pre USA pridal River Radamus, pretože Andreas Žampa svoju jazdu nedokončil. Už po tretej jazde bolo rozhodnuté o postupe USA – Paula Moltzanová bola v cieli suverénne o 1,45 s skôr ako Hromcová. Adam Žampa potom zapísal jediný bod pre svoj tím, v modrej dráhe zdolal Tommyho Forda o 19 stotín sekundy. Američania však bez problémov postúpili.

Adam Žampa sa v závere postaral aspoň o čestný zápis tímu: „Vedel som, že to je už 0:3, ale chcel som získať aspoň jeden bod pre Slovensko. Sústredil som sa na štart a potom som predviedol plynulú jazdu, takže máme aspoň jeden bod, čo je lepšie ako nemať žiadny. Dali sme do toho všetko. Ja si na ZOH vážim 15. miesto v obrovskom slalome i to, že sme v ňom chvíľu figurovali s bratom na čele pretekov.“

tímová súťaž (konečné poradie): 1. Rakúsko (Katharina Truppeová, Stefan Brennsteiner, Katharina Liensbergerová, Johannes Strolz, Michael Matt, Katharina Huberová), 2. Nemecko (Emma Aicherová, Lena Dürrová, Kira Weidleová, Julian Rauchfuss, Alexander Schmid, Linus Strasser), 3. Nórsko (Mina Fürst Holtmannová, Thea Louise Stjernesundová, Maria Therese Tvibergová, Timon Haugan, Fabian Wilkens Solheim, Rasmus  Windingstad, Henrik Kristoffersen), 4. USA, 5. Francúzsko, 6. Švajčiarsko, 7. Slovinsko, 8. Taliansko, 9. Kanada, 10. Poľsko, 11. ROC, 12. SLOVENSKO (Rebeka Jančová, Andreas Žampa, Petra Hromcová, Adam Žampa)

osemfinále:

USA – SLOVENSKO 3:1

Mikaela Shiffrinová 25,91 – Rebeka JANČOVÁ (+0,64)

River Radamus 24,00 – Andreas ŽAMPA nedokončil

Paula Moltzanová 24,98 – Petra HROMCOVÁ (+1,45)

Tommy Ford (+0,19) – Adam ŽAMPA 24,53

 

ZOH 2022: Slovenskí bežci na lyžiach podali solídne výkony, na najvyššie pozície sa však nedostali.

Peter Mlynár, Ján Koristek,  Alena Procházková, Barbora Klementová a Kristína Sivoková sa v Pekingu zúčastnili na pretekoch v piatich disciplínach.

Alexander Boľšunov vo farbách Ruského olympijského výboru (ROC) získal 6. februára zlatú medailu v skiatlone na 30 km. Úvodnú disciplínu mužského programu bežcov na lyžiach vyhral s dominantným náskokom 1:11 min pred krajanom Denisom Spicovom, bronz patrí Fínovi IIvovi Niskanenovi (+2:00,2). Slovenský reprezentant Ján Koristek vo svojom olympijskom debute obsadil 45. miesto so stratou 9:28,9 min na víťazného Boľšunova. „Keď som videl včera štartovku, že som nasadený ako 52., tak som si pomyslel, že budem rád, keď to obhájim. Podarilo sa mi posunúť o sedem miest, takže z mojej strany je to veľká spokojnosť a som rád, že práca, ktorú sme počas roka odviedli s trénerom, sa vyplatila,“ povedal v cieli Koristek.

ZOH 2022 v Pekingu – beh na lyžiach

muži – skiatlon na 30 km (15 + 15 km): 1. Alexander Boľšunov (ROC) 1:16:09,8 h, 2. Denis Spicov (ROC) +1:11,0, 3. Iivo Niskanen (Fín.) +2:00,2, 4. Hans Christer Holund (Nór.) +2:30,9, 5. Paal Golberg (Nór.) +2:52,5, 6. William Poromaa (Švéd.) +2:53,9, 7. Perttu Hyvärinen (Fín.) +3:12,6, 8. Francesco De Fabiani (Tal.) +3:37,8, 9. Arťom Maľcev (ROC) +3:54,8, 10. Clement Parisse (Fr.) +3:57,2,… 45. Ján KORISTEK (SR) +9:28,9

Švédska bežkyňa na lyžiach Jonna Sundlingová 8. 2. suverénnym spôsobom triumfovala šprinte voľnou technikou. Vo finále zvíťazila časom 3:09,68 min pred krajankou Majou Dahlqvistovou (+2,88 s) a Američankou Jessicou Digginsovou (+3,16 s).

V kvalifikácii sa predstavila aj trojica slovenských reprezentantiek, ani jedna však nedokázala preniknúť medzi elitnú tridsiatku. Najlepšie si viedla Barbora Klementová, ktorá obsadila 57. miesto s mankom 25,84 sekundy na Sundlingovú, na postup do štvrťfinále jej chýbalo 10,74 s. Alena Procházková vo svojom piatom štarte na ZOH skončila na 63. priečke (+27,81 s) v konkurencii 90 štartujúcich. Kristína Sivoková pri svojej olympijskej premiére zaostala za najlepšími výraznejšie. V cieli stratila na najlepšiu 37,22 sekundy a obsadila 72. pozíciu.

ženy – šprint voľnou technikou (1,5 km): 1. Jonna Sundlingová 3:09,68 min, 2. Maja Dahlqvistová (obe Švéd.) +2,88, 3. Jessica Digginsová +3,16, 4. Rosie Brennanová (obe USA) +4,49, 5. Nadine Fähndrichová (Švaj.) +7,21, 6. Emma Ribomová (Švéd.) +11,11, 7. Veronika Stepanovová (ROC), 8. Maiken Caspersen Fallová, 9. Tiril Udnes Wengová (obe Nór.), 10. Victoria Carlová (Nem.) …, v kvalifikácii: 57. Barbora KLEMENTOVÁ +25,84, 63. Alena PROCHÁZKOVÁ +27,81, 72. Kristína SIVOKOVÁ (všetky SR) +37,22

Nórska bežkyňa na lyžiach Therse Johaugová získala svoju druhú zlatú medailu. Vo štvrtok 10. 2. po skvelom finiši triumfovala v behu na 10 km klasicky s intervalovým štartom s minimálnym náskokom štyroch desatín sekundy pred Fínkou Kerttu Niskanenovou. Bronz vybojovala ďalšia Fínka Krista Pärmäkoskiová (+31,5). Z trojice slovenských reprezentantiek skončila najvyššie Alena Procházková. Päťnásobná olympionička obsadila 65. priečku s výrazným odstupom 5:11,9 min na víťazku. Barbora Klementová prišla do cieľa na 77. pozícii s mankom +6:52,9, debutantke na hrách Kristíne Sivokovej patrila 81. priečka (+8:06,3). Na štarte bolo 97 pretekárok.

Tridsaťsedemročná Procházková bola na úvodnom medzičase po 1300 metroch na 47. priečke, postupne však vo výsledkovej listine klesala a napokon to stačilo iba na 65. miesto. „Pocity nie sú najlepšie. Veľmi som sa dnes trápila, táto výška a podnebie mi asi nesedia a neviem sa do toho dostať. Začiatok bol fajn, neskôr v kopcoch to už bolo horšie. Dala som so toho dosť a som unavená,“ povedala Procházková.

ženy – 10 km klasicky s intervalovým štartom: 1. Therese Johaugová (Nór.) 28:06,3 min, 2. Kerttu Niskanenová (Fín.) +0,4, 3. Krista Pärmäkoskiová (Fín.) +31,5, 4. Natalia Nepriajevová (ROC) +31,6, 5. Katharina Hennigová (Nem.) +43,4, 6. Ebba Anderssonová (Švéd.) +50,9, 7. Julia Stupaková (ROC) +57,5, 8. Jessica Digginsová (USA) +1:08,8, 9. Teresa Stadloberová (Rak.) +1:10,6, 10. Tatiana Sorinová (ROC) +1:11,1,… 65. Alena PROCHÁZKOVÁ +5:11,9, 77. Barbora KLEMENTOVÁ +6:52,9, 81. Kristína SIVOKOVÁ (všetky SR) +8:06,3

Fínsky bežec na lyžiach Iivo Niskanen získal 11. 2. zlatú medailu v pretekoch na 15 km klasicky s intervalovým štartom. O 23,2 sekundy odsunul na striebornú pozíciu šampióna zo skiatlonu Alexandra Boľšunova vo farbách Ruského olympijského výboru (ROC), bronz si vybojoval Nór Johannes Hösflot Klaebo, ktorý zaostal o 37,5 s. Slovenský reprezentant Peter Mlynár skončil na 58. priečke s mankom 4:55,1 min. Mlynár uviedol, že výsledok odzrkadľuje jeho momentálnu výkonnosť: „Dnešná pätnástka bola dosť atypická už od začiatku. Po štarte sa mi išlo veľmi dobre, ale už keď som videl, že dobieham Švédov, ktorí išli druhé kolo, tak som vedel, že to nebude sranda. Nakoniec to tak aj bolo. Niekde od šiesteho, siedmeho kilometra telo prestalo fungovať a už to bolo iba o morálke. Od 10 km do cieľa to bol z mojej strany už veľký boj.“

15 km klasicky s intervalovým štartom – muži: 1. Iivo Niskanen (Fín.) 37:54,8 min, 2. Alexander Boľšunov (ROC) +23,2 s, 3. Johannes Hösflot Klaebo +37,5, 4. Hans Christer Holund (obaja Nór.) +49,8, 5. Alexej Červotkin (ROC) +56,9, 6. Perttu Hyvärinen (Fín.) +1:05,4 min, 7. Hugo Lapalus (Fr.) +1:14,8, 8. Jens Burman (Švéd.) +1:32,0, 9. Iľja Semikov (ROC) +1:39,9, 10. William Poromaa (Švéd.) +1:47,7, … 58. Peter MLYNÁR (SR) +4:55,1

Ruský bežec na lyžiach Alexander Boľšunov uspel 19. 2. v skrátených pretekoch na 30 km voľnou technikou s hromadným štartom. V kráľovskej bežeckej disciplíne triumfoval reprezentant Ruského olympijského výboru (ROC) časom 1:11:32,7 h s náskokom 5,5 sekundy pred krajanom Ivanom Jakimuškinom. Bronz si vybojoval Nór Simen Hegstad Krüger (+7,0 s). Slovenský reprezentant Ján Koristek obsadil 40. priečku (+5:53,3 min). „Na začiatku som sa až neuveriteľne posunul, mal som perfektne pripravené lyže a servis spravil výbornú prácu. Dostal som sa až do prvej desiatky. Žiaľ, keď sme išli do 2. kola, zlomil som palicu v stúpaní zo štadióna. Celý kopec som išiel len s jednou a spravil som tam dieru. Keď som sa snažil dotiahnuť, v tom vetre som sa vysilil a už som to nedokázal,“ povedal Koristek. Organizátori skrátili dĺžku záverečnej bežeckej súťaže mužov z 50 na 30 km. Pre silný vietor a hlboký mráz zároveň presunuli štart pretekov zo 7.00 SEČ na 8.00 SEČ.

muži – 30 km voľnou technikou s hromadným štartom: 1. Alexander Boľšunov 1:11:32,7 h, 2. Ivan Jakimuškin (obaja ROC) +5,5 s, 3. Simen Hegstad Krüger (Nór.) +7,0, 4. Arťom Maľcev (ROC) +10,7, 5. Sjur Röthe (Nór.) +15,8, 6. Denis Spicov (ROC) +26,2, 7. Clement Parisse (Fr.) +28,8, 8. Scott Patterson (USA) +33,9, 9. William Poromaa (Švéd.) +56,4, 10. Maurice Manificat (Fr.) +57,6, …, 40. Ján KORISTEK (SR) +5:53,3 min.

 

ZOH 2022: Medlová v Pekingu so zranením a štyri priečky od finále

Slovenská snoubordistka Klaudia Medlová absolvovala v Pekingu len jeden namiesto dvoch štartov. O účasť v slopestyle ju pripravilo zranenie v tréningu.

Rakúska snoubordistka Anna Gasserová obhájila 15. 2. olympijský titul v disciplíne big air. Vo finále v Pekingu zvíťazila vďaka zisku 185,50 bodu. Striebro získala Zoi Sadowská-Synnottová z Nového Zélandu (177,00) a bronz si vybojovala Japonka Kokomo Muraseová (171,50). Slovenská reprezentantka Klaudia Medlová obsadila v kvalifikácii šestnástu priečku, od postupu do finálovej dvanástky ju delilo 14,25 bodu.

„Nepodarilo sa mi dokončiť ten posledný trik, keby som ho zvládla čisto, tak by som bola vo finále. Teraz ma to dosť mrzí, ale taký je šport,“ povedala Medlová. Po pretekoch sa zamyslela aj nad tým, či nemala zvoliť iné poradie skokov: „Možno keby som zvolila inú taktiku a namiesto toho druhého skoku idem rovno to double backside rodeo, tak by som na tento skok mala dva pokusy. Takto som mal iba jeden a nevyšlo to.“

Slovenka mala v Pekingu štartovať aj v disciplíne slopestyle, no tesne pred štartom kvalifikácie 5. februára si pri tréningu zranila koleno a súťaž musela odrieknuť. Niekoľko dní nebolo isté, či bude môcť nastúpiť aspoň vo svojej druhej disciplíne.

ZOH 2022 v Pekingu – snoubording:

big air: 1. Anna Gasserová (Rak.) 185,50 b., 2. Zoi Sadowská-Synnottová (N. Zél.) 177,00, 3. Kokomo Muraseová 171,50, 4. Reira Iwabučiová (obe Jap.) 166,00, 5. Žung Ke  (Čína) 160,00, 6. Melissa Peperkampová (Hol.) 141,75, 7. Jasmine Bairdová 130,00, 8. Laurie Blouinová (obe Kan.) 115,00, 9. Tess Coadyová (Aus.) 114,75, 10. Annika Morganová (Nem.) 88,00, …. v kvalifikácii 16. Klaudia MEDLOVÁ (SR) – nepostúpila do finále